Aktivity SDH za rok 2008

• Začátkem března byl uspořádán zájezd na Chatu Lucii ve Velké Úpě. Přijelo cca 25 lidí (vesměs z řad členů). Při této příležitosti jsme navštívili hasičskou zbrojnici v Horním Maršově, kde jsme navázali příjemnou družbu a dokonce si někteří přivezli i vyřazenou výstroj.
  • V tomto roce jsme zorganizovali spoustu brigád, abychom zlepšili náš finanční rozpočet.
  • V dubnu proběhly 2 brigády na obecním rybníčku. Při první jsme se zaměřili na vyřezání starých dřevin a při druhé jsme navezli na břehy hlínu, aby se vyrovnaly nerovnosti terénu a zakryly se pařezy. Touto brigádou si SDH vydělalo 7.000Kč, které byly později použity při nákupu nové stříkačky PS12.
  • Dále v dubnu proběhla brigáda, při které se pomáhalo Milanu Chvojkovi vysazovat stromky. Z této brigády činil výdělek 1500 Kč.
  • Z jara a na podzim jsme uspořádali sběr železného šrotu s výtěžkem 8300 korun.
  • Dále během roku proběhlo nespočetně brigád na údržbě techniky a auta. Tímto bych chtěl všem, kdo se zúčastnili poděkovat.
  • V dubnu jsme založili v naší obci kroužek Mladých hasičů, který se schází každý pátek od 17hod. Velice nás těší, že je mezi dětmi o tuto aktivitu zájem. Snažíme se je formou hry zasvěcovat do tajů hasičských věcí a činností. Že se nám to daří, také ukázaly 26.4., když předvedly první požární zásah a uhasily zapálený oheň u rybníčka. Z této akce se jedna fotografie dostala dokonce do pardubických novin.
  • 30.dubna pořádala obec ve spolupráci s SDH každoroční pálení čarodějnic, kde jsme zajiš»ovali stan a občerstvení.
  • Dále jsme se zúčastnili 130tého výročí Pardubického sboru, kde jsme vystavili naši techniku a především koňku před ČEZ Arénou v Pardubicích a tím jsme zviditelnili SDH i naši obec. Na valné hromadě okrsku jsme byli vybráni z 18 sboru tři, kteří budou reprezentovat náš okrsek i letos.
  • 25.6. jsme se aktivně podíleli při pořádání Dětského dne v naší obci. Myslím si, že se tato akce velice vydařila a líbila se nejen dětem. Doufám, že spolupráce s fotbalovým klubem a Obecním úřadem bude nadále pokračovat.
  • 23.8. proběhlo každoroční Loučení s prázdninami u Haldy. Bylo zajištěno občerstvení a Standa z roubenky nám opekl jehně. Pro děti jsme dokázali sehnat obrovskou skákací loď a trampolínu. Dále byla připravena projížďka na koni, lanové centrum přes Haldu i pro dospělé, malí hasiči předvedli požární útok z hydrantu a členové výjezdové jednotky ukázali hašení ohně hasícím přístrojem.
  • O posledním víkendu v srpnu jsme se zúčastnili celorepublikového sjezdu požární techniky v Přibyslavi na letišti, kde jsme vystavovali naši techniku a především koňku. Překvapilo mě, jaký byl o naši techniku zájem. Dostali jsme spoustu pochval, že za tak krátkou dobu jsme dali naše auto a vybavení do takového stavu. Díky patří především lidem, kteří obětují hodiny a hodiny ze svého volného času a tráví ho údržbou a vylepšováním naší techniky. Na této akci nás oslovil Český rozhlas a natočil s námi reportáž.
  • 18.10. proběhl výlov obecního rybníčka, kde jsme zajistili stan s občerstvením a večer se opékaly ryby.
  • V říjnu jsme využili nabídky starostky obce, že si můžeme zřídit dětskou hasičskou klubovnu na Obecním úřadě. Mladí hasiči si klubovnu vyzdobili svými kresbami a obrázky hasičských aut. Také jsou zde vystaveny veškeré trofeje se závodů, které získalo naše SDH. Tímto bych chtěl velice poděkovat Obecnímu úřadu a především Hedvice Šprincové za velkou podporu.
  • 25.10. jsme se podíleli na akci dětský branný závod, kde se formou hry děti učily základy první pomoci a všeobecné zručnosti.
  • 30.10. byl zřízen účet SDH u Poštovní spořitelny.
  • 5.11. proběhlo cvičení mladých hasičů zaměřené na hlídání a dohašování požáru.
  • 12.12. mladí hasiči vyráběli ozdoby, kterými pak byl ozdoben vánoční stromek před Obecním úřadem a týden na to si pod nim rozdali vánoční dárky.
  • Návrh činností sboru na rok 2009

V tomto roce uspořádáme akce:

V dubnu čarodějnice
      V červenci Dětský den
      1.8. oslavy 105tého výročí založení sboru + hasičské závody
      V říjnu výlov obecního rybníka
      V průběhu roku se zúčastnit hasičských závodů v našem okrsku.
      A nadále pokračovat ve vedení kroužku Mladý hasič

Zápisy

Výr.zpráva JSDH 2008 ke stazeni
    Náměty a připomínky zasílejte na: sdhprelovice@gmail.com