Aktivity SDH - rok 2010

• V letošním roce stejně jako v předešlých letech se nám povedlo zorganizovat několik brigád. Z jara a na podzim proběhly úpravy na obecním rybníčku, dále se někteří podíleli na údržbě naší techniky, na obnově interiéru maringotky a na stavbě kadibudky. A samozřejmě byly provedeny dva pravidelné sběry železného šrotu. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na těchto brigádách.
  • V letošním roce jsme se zúčastnili i několika soutěží v požárním útoku a také s koňkou ve Břehách a v Mělicích.
  • 4. až 7. února jsme byli na víkendové rekreaci na horách v penzionu Lucie. Všem zúčastněným se tam líbilo. Poděkování patří rodině Černíkových za perfektní zajištění a organizaci.
  • 20. března jsme se zúčastnili s mladými hasiči boje o kuželky v Rohovládové Bělé. Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným rodičům za pomoc a podporu.
  • 28. dubna jsme s mladými hasiči předváděli záchranu a vyproštění z havarovaného vozidla ve Břehách na místních oslavách.
  • 30. dubna pořádala obec ve spolupráci s SDH každoroční pálení čarodějnic, kde jsme zajišťovali občerstvení.
  • 5. června jsme byli účastníky aviatické pouti v Pardubicích, kde jsme prezentovali naši koňku naše zásahové vozidlo.
  • 19. června jsme s mladými hasiči předvedli vyproštění osob z havarovaného vozu a provedení první pomoci na oslavách v Sudkově (okres Šumperk). Děkuji všem zúčastněným za obětavý přístup.
  • Od 20. června začal prověřovat naše schopnosti a připravenost v okolí Přelovic žhář (více Výroční zpráva JSDH).
  • 4. července jsme ve spolupráci s obecním úřadem uspořádali dětský den. Chtěl bych tomu málu těch, kteří se zúčastnili, poděkovat za bezchybnou organizaci.
  • 19. srpna byli zástupci našeho spolku vysláni na pomoc odklízení škod způsobených záplavami v Libereckém kraji. Děkuji všem zúčastněným za profesionální přístup.
  • 21. srpna jsme pořádali Fireday - sraz historické, nejen hasičské techniky. I přes slabší účast zaviněnou právě probíhající pomocí v zaplavených oblastech i od ostatních sborů SDH se tato akce vydařila a všichni zúčastnění se náramně bavili.
  • 27. listopadu naše hasičky pořádaly před adventní setkání s možností výroby adventních věnců. Děkujeme našim hasičkám zvláště Ivě Novákové za skvělou organizaci tohoto setkání.
  • 19. prosince jsme pořádali zpívání koled u vánočního stromku před obecním úřadem. Děkuji rodině Pipkových za výbornou organizaci a dobrou medovinu.
  • Jsem velmi rád, že už dva a půl roku funguje kroužek mladých hasičů, který se schází stále každý pátek od 17hod. V tomto kroužku se děti zdokonalují v disciplínách hry plamen a ostatních dovednostech mladých hasičů.
  • Na těchto aktivitách je i letos vidět, že jsme nezaháleli, a že hasičské hnutí v naší obci jede na plné obrátky. Důkazem je také 55 registrovaných členů v roce 2010.
  • Vypracoval: Petr Hlaváček
    Náměty a připomínky zasílejte na: sdhprelovice@gmail.com