Aktivity SDH - rok 2009

• 30.ledna jsme uspořádali první výroční schůzi zakončenou zábavou a tombolou.
  • V tomto roce stejně jako v předešlých letech se nám povedlo zorganizovat několik brigád .
    Z jara a na podzim proběhli úpravy na obecním rybníčku, dále se někteří podíleli na údržbě naší techniky a samozřejmě byly provedeny dva pravidlené sběry železného šrotu.
  • V dubnu se nám podařilo vytvořit závodní ženské družstvo, které začalo poctivě trénovat a prvních závodů se zúčastnili v Sopřeči. Tímto bych chtěl poděkovat Ivě Novákové, která ženské družstva vede a postupně je rozšiřuje.
  • 30.dubna pořádala obec ve spolupráci s SDH každoroční pálení čarodějnic, kde jsme zajišťovali občerstvení.
  • I v tomto roce jsme byli vybráni za okrsek, abychom se zúčastnili s naši koňkou a Fordem ukázky hasičské techniky před Čez arénou Pardubice.
  • 4.července, po domluvě s místními sportovci, jsme ve spolupráci s obecním úřadem uspořádali dětský den. Chtěl bych všem, kteří se zúčastnili, poděkovat za bezchybnou organizaci.
  • Díky neuvěřitelnému výtvarnému nadání Helenky Špryncové má náš sbor také prapor, který jsme slavnostně pokřtili na oslavách našeho výročí. Ještě jednou díky Helenko.
  • Už rok a půl funguje kroužek mladých hasičů, který se schází stále každý pátek od 17h. Pod vedením hlavního vedoucího Petra Hlaváčka se děti zdokonalují v disciplínách hry plamen.
  • Díky Kamilu Pipkovi se nám podařilo letos dosáhnout na dotace z pardubického kraje a pro kroužek mladých hasičů jsme získali 14 OOO Kč. Za tento obnos jsme si mohli dovolit nakoupit 10 dětských uniforem PS2, z kterých měly děti velkou radost
  • Těší mě, že se našlo v našem sboru sedm nadšenců, kteři si zaplatili ušití starých dobových uniforem. S jejich dokončením nám pomohla Iva Nováková . Díky
  • Bezpochyby největší akcí tohoto roku byla oslava 105ti let založení našeho sboru, která se konala 1.srpna a začala už v dopoledních hodinách průvodem k památníku padlých občanů, kde byl položen věnec a byla vystřelena pamětní salva. Od 14hod byly uspořádány hasičské závody. Zde předvedli mladí hasiči požární útok a vyproštění zraněného Medvěda a Mickey Mouse z havarovaného vozu. Poskytli jim první pomoc a přenesli je na nosítkách do hasičského auta. Na těchto závodech hájily naše barvy dvě ženské a jedno mužské družstvo, které se umístily na čelních místech. Na závěr jsme ukázali funkčnost naší koňské stříkačky a poprvé i v kompletních dobových uniformách. Na to, že jsme takovou akci pořádali poprvé, tak si myslím, že jsme ji zvládnuli se ctí.
  • 19. září jsme uspořádali pod organizací Helenky Šprincové zájezd do hasičského muzea v Přibyslavi. Trochu mě mrzí, že o tuto akci nebyl takový zájem, jak jsme očekávali, protože se opravdu bylo na co koukat.
  • I v tomto roce mladí hasiči vlastnoručně vyrobili ozdoby na vánoční stromeček a ozdobili ho 10.prosince před Mikulášskou besídkou.
  • Na těchto aktivitách je i letos vidět, že jsme nezaháleli, a že hasičské hnutí v naší obci jede na plné obrátky. Důkazem je také 57 registrovaných členů v roce 2009.
  • Návrh činností na rok 2010

5. až 7. února hasičský víkend na horách na chatě Lucie, ve Velké Úpě
      30.dubna pálení čarodějnic
      Červenec Dětský den